Blíženci 21.05. - 21.06.


Vládca - Merkúr

Element - Vzduch

Deň - streda

Farby - žltá, slabo zelená, oranžová

Šťastné čísla - 3, 5

Liečivé kamene - železo, tyrkys, jantár, akvamarín, biele perly,

Strom - Lieska, podporuje odolnosť priedušiek

Bylinka - Materina dúška, posilňuje imunitu, antibakteriálna

Temperament - sangvinický

Charakteristika - pohyblivé, mužské a vzdušné znamenie ovládané Merkúrom. Blíženci v sebe spájajú vrtkavosť pohyblivého znamenia, nespútanosť a ľahkosť vzdušného živlu, s mentálnym potenciálom planéty Merkúr.

Povaha - Blíženci zvedavo zbierajú informácie, pričom ich s neutralitou šíria ďalej. Výmena informácie je pre nich častokrát dôležitejšia ako ich obsah. Vedia pre seba mazane a dôvtipne využiť výhody, hlavne také, ktoré vyplývajú z ich rozmanitých stykov. Duševný nepokoj sa odráža aj na ich tele, preto by mali svoju nervozitu neutralizovať pohybom. Svojou pohotovosťou a vtipom si dokážu rýchlo získať okolie. Blíženec väčšinou býva prispôsobivý, všestranný, zhovorčivý a bystrý, na druhej strane môže byť nestály, nesústredený, prelietavý, silne nervózny, intrigánsky. Obvykle je zbehlý v mnohých oblastiach. Blíženec je hlavne človek rozumu, ktorý nevie existovať bez stálych duševných podnetov. Blíženci sú majstrami v odhaľovaní rozdielov, ale taktiež všetko zjednodušujú a o všetkom pochybujú.

Vzhľad - skúmavý pohľad, vysoká postava, dlhé ruky, tmavá alebo červenkastá pleť, tmavohnedé vlasy, hnedé oči, široké čelo, rovné obočie, špicatý nos, často vyzerá mladistvo

Dispozície k chorobám - astma, problémy s dýchaním, alergie, zápal pľúc, nervová sústava

Dispozície k povolaniu - Všetky povolania


Vzťahy medzi znameniami


BLÍŽENCI v spojení


s Baranom - Obaja sú aktívni a nepokojní a láka ich dobrodružstvo, takže v tomto vzťahu môžu nájsť dynamiku a vzrušenie. Či bude trvalý, závisí len od toho, čo od vzťahu očakávajú.


s Býkom - Pokoj a vyrovnanosť Býka začnú pravdepodobne aktívnych a nepokojných Blížencov skôr či neskôr nudiť. Môžu si síce rozumieť po duševnej i telesnej stránke, ale pre trvalý vzťah sa nehodia.


s Blížencami - Telesne i duševne sa obaja priťahujú, keďže majú rovnaký temperament i názory, výborne sa k sebe hodia a ich vzťah môže byť plný fantázie a dobrodružstiev. Jediné nebezpečenstvo tohto vzťahu je v ich nepokoji a nestálosti.


s Rakom - Blíženci berú lásku ako vzrušujúcu hru, zatiaľ čo Rak ju berie smrteľne vážne. Blíženci túžia po zmene, Rak túži po istote. Sú veľmi protikladní a ich vzťah býva prinajmenšom rizikový.


s Levom - Vzájomne si vyhovujú v spoločenskom živote a tiež i v sexuálnej oblasti, kde môžu využiť svoju fantáziu. Obaja majú zmysel pre hru a vzrušenie, preto tento vzťah môže byť obojstranne vyhovujúci.


s Pannou - Panna väčšinou pripadá Blížencom nudná a príliš praktická, čo je protikladom ich fantázie a vnútorného nepokoja. Panna je zdržanlivá, Blíženci nepoznajú zábrany. Vzťah medzi nimi je bez dlhodobej perspektívy.


s Váhami - Tu vzniká veľká vzájomná príťažlivosť. Obaja majú sklon k zmenám, nie sú príliš žiarliví, majú zmysel pre spoločenský život i umenie a dokážu jeden druhému pomáhať. Tvoria príťažlivý pár a sú vhodnými partnermi.


so Škorpiónom - Blíženci túžia po zmene a sú nestáli, Škorpión je oddaný a nedôverčivý. Tento vzťah môže byť len krátkodobým sexuálnym dobrodružstvom, v dlhodobom vzťahu by však dochádzalo k hádkam a obojstrannému utrpeniu.


so Strelcom - Obaja majú radi slobodu, radi cestujú, sú neúnavní a radi skúšajú nové veci. Ich vzájomný vzťah býva vášnivý a dobrodružný. Ak dokážu prekonať i každodenné problémy, ktoré obaja nenávidia, môže to byť úspešné spojenie.


s Kozorožcom - Kozorožec je pre dynamických a liberálnych Blížencov príliš opatrný a konzervatívny. Dokážu ho rešpektovať, časom sa však pravdepodobne začnú v jeho spoločnosti nudiť. Trvalý vzťah vydrží len vo výnimočných prípadoch.


s Vodnárom -  Vodnár má veľkú fantáziu, čo je pre Blížencov veľmi príťažlivé. Obaja majú radi zmenu, cestovanie, dobrodružstvo a neobyčajné veci. Najviac nekonvenčný a nezávislý Vodnár Blížencov neobmedzuje, pretože to sám neznáša. Môžu vytvoriť ideálny pár.


s Rybami - Precitlivené Ryby s potrebou spolupatričnosti sú pre nepokojných Blížencov, túžiacich po nových zážitkoch nevhodné pre dlhodobý vzťah. Môže medzi nimi vzniknúť citová náklonnosť, ale trvalý vzťah je rizikový.