Lev 23.07 - 23.08.


Vládca -Slnko

Element - Oheň 

Deň - Nedeľa

Farby - jasne červená, zlatožltá, oranžová

Šťastné čísla - 1, 5Liečivé kamene - rubín, zlato, diamant, granát, kryštál, jantár

Strom - Oliva, znižuje krvný tlak a reguluje cholesterol

Bylinka - Hloh, povzbudzuje srdce

Blízke znamenia - Lev, Škorpión

Temperament - mierne cholerický

Charakteristika - Pevné mužské a ohnivé znamenie ovládané Slnkom. Lev v sebe spája odolnosť pevného znamenia, sebavedomie a energiu ohnivého živlu, s prenikavou silou Slnka. Dáva vitálnu, pyšnú, hravú povahu, ktorá sa snaží na seba upútať pozornosť, pričom svet berie ako jedno veľké divadelné javisko.

Povaha - Lev je väčšinou klasický individualistický samotár, ktorý chce žiť svojím vlastným životom, pričom nie je ochotný nikomu sa podriaďovať. Myslí si o sebe, že je niekto zvláštny a jedinečný a nerád sa porovnáva merítkami obyčajných ľudí. Lev sa vyznačuje vznešeným, veľkorysým, hrdým a sebaistým správaním, na druhej strane môže byť namyslený, márnivý, autokratický, panovačný a egocentrický. S týmto heroickým a kráľovským charakterom je veľmi náročný, ako na seba, tak i na druhých. Nemusí byť vždy taký čestný a šľachetný ako sa o ňom píše, za každej situácie sa snaží zachovať aspoň svoj vonkajší lesk. Dokáže si vychutnať luxus a prepych, ktorý je pre neho ako stvorený. Jeho hrdosť niekedy prerastá až v pýchu, je veľmi ľahké uraziť ho. Jeho život je sled autoritatívnych iniciatív, túžob a súťaženia so záľubou v nadľudskom úsilí a s vášňou podmaňovať, organizovať a tvoriť. Lev nenávidí kritiku a sebakritika mu je cudzia. Rád ukazuje druhým svoju silu, moc. Lev má skvelú vitalitu a silnú vôľu, s ktorou dokáže prekonať aj najťažšie prekážky.

Vzhľad - Otvorený, hrdý, veľké oči, široká, súmerná postava, husté vlasy, rysy tváre pripomínajúce mačkovitú šelmu

Dispozície k chorobám - srdcové choroby, zúženie ciev, deformácie chrbtice

Dispozície k povolaniu - vedúce postavenia, umenie, zlatník, učiteľ


Vzťahy medzi znameniami


LEV v spojení


s Baranom - V Baranovi nachádza Lev rovnaký oheň, aký je v ňom samotnom. Ak sú obaja schopní komunikovať, tolerovať si nezávislosť a prejavovať obdiv, môže to byť obojstranne prospešný a vyrovnaný vzťah.


s Býkom - Pre trvalý vzťah sú obaja príliš tvrdohlaví, obaja chcú mať hlavné slovo a najviac, Býk má rád svoj pokoj a Lev chce byť neustále v centre pozornosti. Búrlivé a problematické partnerstvo s malou perspektívou.


s Blížencami - Vzájomne si vyhovujú v spoločenskom živote a tiež i v sexuálnej oblasti, kde môžu využiť svoju fantáziu. Obaja majú zmysel pre hru a vzrušenie, preto tento vzťah môže byť obojstranne vyhovujúci.


s Rakom - Ich vzťah býva na začiatku prudký a vášnivý, neskôr plný porozumenia. Lev sa najviac pokúša dať Rakovi pocit bezpečia, za čo sa mu Rak odvďačí zbožňujúcim obdivom, ktorý Lev potrebuje.


s Levom - Tento vzťah môže byť veľmi ohnivý a vzrušujúci. Obaja sú romantickí, vyhovujú si po sexuálnej stránke, majú podobné túžby. Jediným problémom je, že chcú byť obaja v centre pozornosti, čo môže viesť k súperivosti. Ak však dokážu dať priestor i tomu druhému, môžu vytvoriť ideálny pár.


s Pannou - Lev potrebuje byť obdivovaný, čo mu kritická Panna nikdy neposkytne. Panna je praktická, uzavretá a šetrná, Lev je veľkorysý, otvorený a potrebuje uznanie. Pre trvalý vzťah sa nehodia.


s Váhami - Láska Leva a Váh môže byť príjemná, harmonická a môžu vytvoriť atraktívny pár. Jeden druhého obdivujú, majú radi spoločenský život. Vhodné pre krátkodobý i dlhodobý vzťah.


so Škorpiónom - Jeden pre druhého znamenajú jedinečnosť, vášeň, lásku spojenú s prekážkami, množstvom hádok a zmierení. V sexuálnej oblasti je ich spojenie ohňostrojom, v trvalom vzťahu však znamená problémy. Škorpión je príliš žiarlivý, čo Leva uráža a na druhej strane Lev chce Škorpióna ovládať, čo Škorpión neznáša.


so Strelcom - Obaja sú vášniví, dobrodružní, extrovertní. Strelec povzbudzuje a obdivuje Leva, Lev zase oceňuje Strelcovu otvorenosť a úprimnosť. Tento vzťah môže byť veľmi šťastný a obojstranne posilňujúci.


s Kozorožcom - Uzavretý a chladný Kozorožec nie je vhodným partnerom pre otvoreného a veľkorysého Leva. Tento vzťah je buď chlad alebo vášeň. Krátkodobý vzťah môže byť vzrušujúci, dlhodobý nemá perspektívu.


s Vodnárom - Leva inšpiruje a fascinuje Vodnárova fantázia, zatiaľ čo Vodnár oceňuje veľkodušnosť Leva. Na druhej strane však Leva znervózňuje Vodnárova nezávislosť a Vodnára zase Levova túžba ovládať ho. Trvalejší vzťah potrebuje množstvo tolerancie.


s Rybami - Introvertné Ryby sú absolútnym opakom extrovertného Leva a ich láska býva niekedy plná zábran. Počiatočná príťažlivosť môže rýchlo prejsť v ľahostajnosť a nepochopenie. Ťažké a komplikované spojenie, pre trvalý vzťah sa nehodia.