Panna 23.08. - 23.09.


Vládca - Merkúr

Element - Zem

Deň - streda

Farby - tmavomodrá, purpurová, biela

Šťastné čísla - 4, 8

Liečivé kamene - Zafír, ortuť, lazurit, ametyst, jaspis, jantár

Strom - červená borievka - reguluje priechodnosť čriev

Bylinka - levanduľa, mäta - povzbudzuje trávenie

Temperament - melancholický

Charakteristika - Pohyblivé zemské a ženské znamenie ovládané Merkúrom. Panna v sebe spája flexibilitu pohyblivého znamenia, trpezlivosť a metodickosť zemského živlu, s racionalitou planéty Merkúr. Dáva snaživú, učenlivú povahu, s jemnými rozlišovacími schopnosťami, ktorá sa dokáže dobre orientovať v chaose a stojí pevne na zemi.

Povaha - Títo praktickí a racionálni ľudia majú sklon k sebaobetavosti, pretože sa snažia svoje vlastné záujmy často podriaďovať dôležitejším veciam. Pre svoju veľkú náročnosť sú ľudia narodení v znamení panny voči ostatným mimoriadne kritickí a súčasne si sebakritikou podkopávajú aj vlastné sebavedomie. Panna má väčšinou dobre vyvinutý zmysel pre detail, čo ju predurčuje na vykonávanie činnosti, kde je potrebné mať presné oko. 

Vzhľad - kritický pohľad, tmavé vlasy, očí, štíhla, stredne veľká a súmerná postava, často vyzerajú mladšie na svoj vek

Dispozície k chorobám - tráviace problémy, bolesti brucha, nadúvanie, zápal hrubého čreva

Dispozície k povolaniu - lekár, farmaceut, veterinár, profesie vyžadujúce presnosť, administratíva


Vzťahy medzi znameniami


PANNA v spojení


s Baranom - Môžu ich spájať intelektuálne záujmy. Panna obdivuje Baranovu odvahu a Barana zase fascinuje zdržanlivosť Panny. Trvalý vzťah však vydrží len málokedy a ak, tak je viac založený na priateľstve než na vášni.


s Býkom - Približovanie sa jedného k druhému môže v tomto prípade trvať trochu dlhšie vzhľadom k zdržanlivosti Panny a nerozhodnosti Býka. Avšak trvalý vzťah môže byť veľmi perspektívny, najmä po materiálnej stránke.


s Blížencami - Panna väčšinou pripadá Blížencom nudná a príliš praktická, zatiaľ čo Blíženci sa zdajú pre Pannu nepraktickí a nestáli. Panna je zdržanlivá, Blíženci nepoznajú zábrany. Vzťah medzi nimi je bez dlhodobej perspektívy.


s Rakom - Začiatok tohto vzťahu môže byť ťažký, keďže obaja sú zdržanliví a uzavretí. Ak však prekonajú túto stránku, môže byť ich vzťah príjemný. Panna mu dodá praktickosť a Rak citovosť.


s Levom -  Lev potrebuje byť obdivovaný, čo mu kritická Panna nikdy neposkytne. Panna je praktická, uzavretá a šetrná, Lev je veľkorysý, otvorený a potrebuje uznanie. Pre trvalý vzťah sa nehodia.


s Pannou - Obaja sú zdržanliví, praktickí, analytickí a kritickí. Majú rovnaké hodnoty a obaja sú stáli v láske. Môžu vytvoriť pevný a trvalý zväzok.


s Váhami - Tento vzťah má praktický základ a môže byť trvalý, problémom však bude rozdielne chovanie, ktoré môže partnera znervózňovať. Pre Pannu sú Váhy priveľmi uvoľnené a Panna naopak pripadá Váham priveľmi zdržanlivá.


so Škorpiónom - Škorpión sa snaží v Panne prebudiť vášeň a Panna chce naopak utlmiť jeho oheň. Tento vzťah môže byť nádherným vzplanutím, Škorpióna si však Panna udrží len vtedy, ak bude ochotná robiť kompromisy.


so Strelcom - Strelcova aktivita a netrpezlivosť je pre Pannu neúnosná, Strelec zase nedokáže pochopiť zdržanlivosť a utiahnutosť Panny. Pannu rozčuľuje nepraktickosť Strelca, Strelec neznáša puntičkárstvo Panny. Sú príliš rozdielni, pre trvalý vzťah sa nehodia.


s Kozorožcom - Stály a vyrovnaný vzťah. Navzájom sa priťahujú, ich hodnoty a predstavy sú si veľmi blízke. Obaja sú praktickí a žijú intenzívnym duchovným životom. Môžu vytvoriť trvalý harmonický vzťah.


s Vodnárom -  Obaja pokladajú lásku skôr za duševný vzťah, než za fyzické spojenie, preto si v tejto oblasti rozumejú. V iných oblastiach sú však úplne odlišní, takže je to spojenie vhodné pre priateľstvo alebo krátkodobý vzťah. Trvalý vzťah by bol veľmi ťažký.


s Rybami - Pre praktickú Pannu znamená láska pocit istoty, pre Ryby je naopak romantickým príbehom a základom života. Láska Panny je príliš zdržanlivá a obyčajná pre neskutočnú predstavu lásky zasnených Rýb. Trvalý vzťah býva poznačený veľkými komplikáciami.