Škorpión 23.10. - 22.11.


Vládca - Mars

Element - Voda

Farba - tmavočervená, okrová, čierna

Liečivé kamene - opál, granát, rubín, červený korál

Šťastné čísla - 2, 4

Šťastný deň - utorok

Blízke znamenie - Lev, Ryby

Strom - ženy - jarabina, priaznivo pôsobí na nervový systém - muži - sekvoja, vplýva na mužnosť, obnovuje sily

Bylinka - skorocel kopijovitý

Temperament - flegmatický

Charakteristika - pevné, ženské vodné znamenie ovládané Plutom, podľa tradície Marsom. Spája v sebe nepoddajnosť pevného znamenia, emotívnosť vodného živlu, vášnivosť planéty Mars, s tajomnou silou Pluta.

Povaha - Pohybujú sa všade tam, kde sa rozpínajú extrémy, pretože ich povaha sa viac prejavuje pri situáciách na hrane ako v bežnom živote. Majú veľmi podmanivý a nepreniknuteľný charakter, v ktorom vidieť prvky niečoho démonického. Vynikajú húževnatosťou, odvahou a dobrou intuíciou, pričom len ťažko dokážu robiť kompromisy. Krivdy a neprávosti si pamätá celý život, neštíti sa ich aj po rokoch odplácať. Sklony k pomstychtivosti a krutosti. Snaha o získanie moci, potreba nenápadne ovládať a držať v hrsti ostatných. Neschopnosť kráčať strednou cestou. Silná potreba meniť veci ho vedie k deštruktívnemu chovaniu. Mocné emócie spôsobujú, že dokáže milovať, ale i nenávidieť z celého srdca. Má výborné regeneračné schopnosti.

Vzhľad - pichľavý pohľad, kamenná tvár, husté vlasy, tmavý výzor, stredná zavalitá až tlstá postava, krátky krk, výrazný nos

Dispozície k chorobám - choroby a zápaly pohlavných orgánov, infekcie

Dispozície k povolaniu - chirurg, patológ, lekár, gynekológ, súdny lekár, poisťovateľ


Vzťahy medzi znameniami


ŠKORPIÓN v spojení


s Baranom - Obaja sú aktívni a tento vzťah môže byť plný vzrušujúcich a krkolomne odvážnych dobrodružstiev. Pre vzťah so Škorpiónom dokáže Baran i zmeniť svoj život. Obaja sú však žiarliví a tvrdohlaví a ak si i vzťah udržia, býva veľmi nekonvenčný.


s Býkom - Tento vzťah môže byť veľmi vášnivý a divoký, Škorpión však obvykle od Býka žiada viac, než mu Býk môže poskytnúť. Majú však obaja veľmi silné city a dokážu si byť verní. Trvalý vzťah je však možný len pri vzájomnej tolerancii.


s Blížencami - Blíženci túžia po zmene a sú nestáli, Škorpión je oddaný a nedôverčivý. Tento vzťah môže byť len krátkodobým sexuálnym dobrodružstvom, v dlhodobom vzťahu by však dochádzalo k hádkam a obojstrannému utrpeniu.


s Rakom - Rak potrebuje vnútornú silu Škorpióna, zatiaľ čo Škorpión oceňuje jeho stálosť a to, že mu Rak nedáva príčinu k žiarlivosti. Rozumejú si i po citovej stránke a môžu vytvoriť ideálny vzťah.


s Levom - Jeden pre druhého znamenajú jedinečnosť, vášeň, lásku spojenú s prekážkami, množstvom hádok a zmierení. V sexuálnej oblasti je ich spojenie ohňostrojom, v trvalom vzťahu však znamená problémy. Škorpión je príliš žiarlivý, čo Leva uráža a na druhej strane Lev chce Škorpióna ovládať, čo Škorpión neznáša.


s Pannou - Škorpión sa snaží v Panne prebudiť vášeň a Panna chce naopak utlmiť jeho oheň. Tento vzťah môže byť nádherným vzplanutím, Škorpióna si však Panna udrží len vtedy, ak bude ochotná robiť kompromisy.


s Váhami - Vzťah Váh a Škorpióna prináša nové zážitky, veľa spôsobov lásky a je medzi nimi veľká príťažlivosť. Váhy sú prispôsobivé a nechajú Škorpióna vládnuť, oddaný a žiarlivý Škorpión však nezvláda drobné flirty Váh, z čoho môžu prameniť hádky. Ich vzťah je vášnivý a búrlivý.


so Škorpiónom - Obaja sú vášniví, oddaní, verní i žiarliví, dokážu však navzájom pochopiť svoje pocity i najtemnejšie stránky a túžby. Ich intuícia dokáže odhaliť najtajnejšie túžby toho druhého a pochopiť jeho jednanie. Privlastnia si jeden druhého, dokážu vytvoriť hlboký, vášnivý a oddaný vzťah a väčšinou toho druhého nikdy nezradia.


so Strelcom - Škorpión je pre Strelca tajomný a príťažlivý, Strelec zase fascinuje Škorpióna svojou neskutočnou úprimnosťou. Problém je v tom, že Škorpión chce Strelca vlastniť a Strelec naopak je veľmi slobodymilovný, čo bude v trvalom vzťahu spôsobovať hádky.


s Kozorožcom - Obaja sú ctižiadostiví a obaja sú silnými osobnosťami, preto sa dokážu navzájom pochopiť. Taktiež obaja túžia privlastniť si toho druhého, čím môže vzniknúť trvalý a pevný vzťah.


s Vodnárom - Vodnár je pre Škorpióna príliš nezávislý a Škorpión zase pre Vodnára príliš vlastnícky. Môžu spolu zažívať silné vzrušenie a vášeň, ale ich rozdielne povahy a odlišné predstavy lásky nie sú vhodné pre trvalý vzťah.


s Rybami - Ryby sa môžu na Škorpióna spoľahnúť a využívajú jeho ochranné krídla, zatiaľ čo Škorpióna fascinuje ich fantázia. Rybám nevadí, že si ich Škorpión privlastní a Škorpión oceňuje, že to chápu ako jeho prejav lásky. Láska i trvalý vzťah sú veľmi perspektívne.