Strelec 23.11. - 21.12.


Vládca - Jupiter

Element - Oheň

Liečivé kamene - topás, lazurit, zirkon

Farby - ohnivo červená, purpurová, bordová

šťastné čísla - 9

šťastný deň - štvrtok

Strom - dub, pôsobí proti únave a omladzujúco

Bylinka - šalvia, reguluje a čistí pečeň

Temperament - cholerický

Charakteristika - pohyblivé, mužské a ohnivé znamenie ovládané Jupiterom. Strelec v sebe spája neposednosť pohyblivého znamenia, zápal a optimiznus ohnivého živlu, s idealizmom planéty Jupiter. Dáva dobrodružnú a veselú povahu, s obrovskou túžbou po napredovaní a spoznávaní nových obzorov.

Povaha - Strelec je skôr globálne orientovaný, pričom svet okolo seba rád posudzuje z tej pozitívnejšej stránky. Rád nad niečím hĺba, či filozofuje a tiež rád vyjadruje svoj názor na rôzne životné témy. Strelec je v podstate idealistický, úprimný, nadšený, veľkorysý, optimistický, so zmyslom pre humor a vtip. Na druhej strane môže byť vystatovačný, povýšenecký, impulzívny, neopatrný, arogantný, s nedostatkom taktu a diplomacie. Jeho túžba po slobode nemôže pripustiť, aby mu realita vnucovala nejaké medze , alebo hranice. Vzhľad - radostný pohľad, vysoké čelo, hranatá brada, súmerná postava, dlhý nos, niekedy orlí profil, výrazne črty

Dispozície k chorobám - stehná, bedrá, pečeň

Dispozície k povolaniu - tlmočník, lingvista, veľvyslanec, chovateľ zvierat, právnik, sudca, kňaz, profesor


Vzťahy medzi znameniami


STRELEC v spojení


s Baranom - Vzťah je plný duševného porozumenia, ale i telesnej príťažlivosti a Baran sa dokáže do Strelca beznádejne zamilovať. Ich spoločný nepokoj a radosť zo života dáva predpoklad na šťastné spojenie.


s Býkom - V tomto vzťahu je silná telesná príťažlivosť, ale pre trvalý vzťah to nie je vhodné spojenie. Strelec je nezávislý a miluje slobodu, zatiaľ čo Býk by ho chcel vlastniť a snaží sa ho spútať.


s Blížencami -  Obaja majú radi slobodu, radi cestujú, sú neúnavní a radi skúšajú nové veci. Ich vzájomný vzťah býva vášnivý a dobrodružný. Ak dokážu prekonať i každodenné problémy, ktoré obaja nenávidia, môže to byť úspešné spojenie.


s Rakom - Strelec je príliš slobodymilovný a dobrodružný pre stabilného a rodinne založeného Raka. Ich ciele a túžby sú protikladné. Tento vzťah bude Strelca čoskoro nudiť a Raka môže naopak zraniť. Pre trvalý vzťah sa nehodia.


s Levom - Obaja sú vášniví, dobrodružní, extrovertní. Strelec povzbudzuje a obdivuje Leva, Lev zase oceňuje Strelcovu otvorenosť a úprimnosť. Tento vzťah môže byť veľmi šťastný a obojstranne posilňujúci.


s Pannou - Strelcova aktivita a netrpezlivosť je pre Pannu neúnosná, Strelec zase nedokáže pochopiť zdržanlivosť a utiahnutosť Panny. Pannu rozčuľuje nepraktickosť Strelca, Strelec neznáša puntičkárstvo Panny. Sú príliš rozdielni, pre trvalý vzťah sa nehodia.


s Váhami - Vzťah Váh a Strelca je plný dobrodružstiev a zábavy, čo obom vyhovuje. Ani jeden z nich však nemá zmysel pre stereotypný život a každodenné povinnosti, preto v tejto oblasti môžu nastať problémy. Ak ich však prekonajú, sú vyhliadky na trvalý vzťah veľmi dobré.


so Škorpiónom - Škorpión je pre Strelca tajomný a príťažlivý, Strelec zase fascinuje Škorpióna svojou neskutočnou úprimnosťou. Problém je v tom, že Škorpión chce Strelca vlastniť a Strelec naopak je veľmi slobodymilovný, čo bude v trvalom vzťahu spôsobovať hádky.


so Strelcom - Obaja sú nezávislí, radi športujú a majú radi prírodu a zvieratá. Radi cestujú a milujú dobrodružstvo. Najviac sa neobmedzujú, pretože obaja potrebujú slobodu. Pokiaľ ide o lásku, toto spojenie je ideálne, jedine môžu nastať problémy v každodennom živote, pretože ani jeden v tomto vzťahu nemá rád stereotyp a záväzky.


s Kozorožcom - Otvorenosť a priamosť Strelca môže vydesiť uzavretého a opatrného Kozorožca. Kozorožec je najviac šetrný a má vzťah k peniazom, zatiaľ čo pre bezstarostného Strelca sú len prostriedkom k slobode a dobrodružstvu a vôbec nepozná ich hodnotu. Trvalý vzťah vedie k obojstrannej nespokojnosti.


s Vodnárom - Vodnár netúži po pevnom zväzku a Strelec taktiež potrebuje slobodu. Ani jeden z nich nie je žiarlivý a nesnaží sa toho druhého ovládať. Majú radi dobrodružstvo a veľkú fantáziu a sú voči sebe tolerantní, takže môžu vytvoriť príjemný nekonvenčný vzťah.


s Rybami - Strelec vyslovene trpí ľútostivosťou a precitlivenosťou Rýb, Ryby zase zraňuje Strelcova úprimnosť a otvorenosť, ako i jeho nezávislosť. Ani jeden nemôže poskytnúť tomu druhému to, čo potrebuje. Pre trvalý vzťah sa nehodia.