Váhy 23.09 - 23.10.


Vládca - Venuša

Element - Vzduch

Deň - Piatok

Farby - ružová, modrá

Šťastné čísla - 6, 9

Liečivé kamene - zafír, meď, topás, ruženín, diamant

Strom - čierna ríbezľa, pôsobí protizápalovo a reguluje hormóny

Bylinka - bazalka pravá, silne tonizuje organizmus

Temperament - sangvinický

Charakteristika - základné, mužské a vzdušné znamenie ovládané Venušou. Váhy v sebe spájajú iniciatívu základného znamenia, neposednosť vzdušného živlu, so šarmom a estetickým cítením planéty Venuše. Majú príjemnú a spoločenskú povahu.

Povaha - Obvykle očarujúca osobnosť, ktorá disponuje vybranými a jemnými spôsobmi správania. Výrazný šarm a elegancia. U týchto ľudí stojí v popredí extrémna túžba po harmónii, čomu sa podriaďuje aj celý charakter, preto obvykle bývajú diplomatickí a nestranní, tolerantní, vnímaví k ostatným bytostiam. Drsnú realitu si prikrášľujú všade tam, kde len môžu. Majú umelecký talent. Milujú poriadok a spravodlivosť. Potreba harmónie ich predurčuje k tomu, že ju hľadajú u druhých ľudí, preto je to znamenie, ktoré sa na partnerstvo vzťahuje najviac. Neznášajú nevraživé hádky a dusnú atmosféru, preto negatívne pocity radšej potlačia, akoby mali niekoho zraniť, čo ale u niektorých typov môže byť predzvesťou silnej pretvárky, pretože len s ťažkosťami povedia to, čo si v skutočnosti myslia. Málokto si je vedomí toľkých alternatív voľby ako oni, preto bývajú veľmi nerozhodní a váhaví. Váhy sú rodení plánovači, svoje ciele dosahujú málokedy sami, väčšinou im k tomu vždy niekto pomôže. Ich sila je v tom, že si vedia získať mnoho priateľov a dôležité kontakty. Váhy sú veľmi ľahko ovplyvniteľné lichotením. Veľkej námahe sa často vyhýbajú, bývajú výrazne pohodlní až leniví. Obrovské výkyvy nálad spôsobujú, že ich charakter je veľmi krehký.

Vzhľad - prívetivý, dobrácky pohľad, tmavé oči, jemnejší výzor, hebká a citlivá pokožka

Dispozície k chorobám - obličkové choroby, problémy s močovými cestami, gynekologické problémy, cukrovka, 

Dispozície k povolaniu - kozmetika, kaderníctvo, diplomat, politika, úradna práca, a pod.


Vzťahy medzi znameniami


VÁHY v spojení


s Baranom - Baran a Váhy sa fyzicky veľmi priťahujú, najviac Váhy sa dokážu prispôsobiť a prenechajú Baranovi rozhodovanie. Tento vzťah má veľmi dobrú perspektívu.


s Býkom - Vyhovujú si po spoločenskej stránke a vzájomne si pomáhajú. Váhy sa dokážu postarať o Býka a vyhovuje im Býkov pokoj a vyrovnanosť. Môžu vytvoriť trvalý a harmonický vzťah, ak Býk prehltne občasné flirtovanie Váh.


s Blížencami - Tu vzniká veľká vzájomná príťažlivosť. Obaja majú sklon k zmenám, nie sú príliš žiarliví, majú zmysel pre spoločenský život i umenie a dokážu jeden druhému pomáhať. Tvoria príťažlivý pár a sú vhodnými partnermi.


s Rakom - V spoločnosti Váh sa citovo založený Rak môže cítiť neisto. Najviac ich predstavy o živote i túžby sú zväčša veľmi rozdielne. Láska medzi nimi je možná, trvalý vzťah však príliš rizikový.


s Levom - Láska Leva a Váh môže byť príjemná, harmonická a môžu vytvoriť atraktívny pár. Jeden druhého obdivujú, majú radi spoločenský život. Vhodné pre krátkodobý i dlhodobý vzťah.


s Pannou - Tento vzťah má praktický základ a môže byť trvalý, problémom však bude rozdielne chovanie, ktoré môže partnera znervózňovať. Pre Pannu sú Váhy priveľmi uvoľnené a Panna naopak pripadá Váham priveľmi zdržanlivá.


s Váhami -  Obaja milujú spoločenský život, majú dobrý vkus, lásku k harmónii a umeniu a tvoria elegantný pár. Pre trvalejší vzťah je však potrebná u oboch väčšia zodpovednosť a cit pre každodenný praktický život


so Škorpiónom -  Vzťah Váh a Škorpióna prináša nové zážitky, veľa spôsobov lásky a je medzi nimi veľká príťažlivosť. Váhy sú prispôsobivé a nechajú Škorpióna vládnuť, oddaný a žiarlivý Škorpión však nezvláda drobné flirty Váh, z čoho môžu prameniť hádky. Ich vzťah je vášnivý a búrlivý.


so Strelcom - Vzťah Váh a Strelca je plný dobrodružstiev a zábavy, čo obom vyhovuje. Ani jeden z nich však nemá zmysel pre stereotypný život a každodenné povinnosti, preto v tejto oblasti môžu nastať problémy. Ak ich však prekonajú, sú vyhliadky na trvalý vzťah veľmi dobré.


s Kozorožcom - Kozorožec je k Váham silne priťahovaný, Váhy zase obdivujú jeho zodpovednosť a vzťah k financiám. Môžu vytvoriť dlhodobý vzťah s pocitom istoty, ak Váham nebude vadiť Kozorožcova uzavretosť a Kozorožcovi zmysel Váh pre spoločenské zábavy.


s Vodnárom - Obaja obľubujú spoločenský život a majú veľa priateľov. Aj v sexuálnej oblasti si rozumejú výborne. Váhy sa nesnažia spútať nezávislého Vodnára a Vodnár naopak toleruje ich drobné flirty. Ideálny pár, úspešný trvalý vzťah.


s Rybami - Ryby sú rovnako citovo založené ako Váhy, ani jeden z nich však nedokáže mať vo vzťahu pevnejšiu ruku, čím sa napokon stane, že každý žije vo svojom vlastnom svete. Pre trvalý vzťah je toto spojenie nestabilné a zložité.