Vodnár 21.01. - 19.02


Vládca Urán

Element - Vzduch

Farby - modrá, šedá, fialová

Liečivé kamene - akvamarín, hliník, kryštál, zafir, striebro

Šťastné čísla - 7, 9

Šťastný deň - sobota

Strom - Topoľ čierny, pôsobí na cievy

Bylinka - Majoránka, upokojuje

Temperament - sangvinický

Charakteristika -  Pevné, mužské a vzdušné znamenie ovládané Uránom - podľa tradície Saturnom. Spája v sebe nepoddajnosť pevného znamenia, družnosť a nespútanosť vzdušného živlu, dogmatizmom Saturna a individualizmom Uránu. Dáva svojskú, nevypočítateľnú až rebelskú povahu, plnú protikladov, kt. miluje slobodu, originalitu a pokrok.

Povaha - Vodnár patrí medzi voľnomyšlienkarov, kt. sa nenechávajú ničím a nikým obmedzovať. Výrazná túžba po slobode je častým zdrojom jeho rebelantských postojov. Obvykle má nekonvenčnú, priateľskú, vynaliezavú a tolerantnú povahu. V negatívnom zmysle môže byť Vodnár nepraktický, nezodpovedný, výstredný, chladný. Mnohokrát sa ocitne v živote outsidera. Genialita a šialenstvo neleží u žiadneho znamenia zverokruhu tak blízko seba ako práve u tohto znamenia. Vodnár si málokoho pripustí k telu, preto väčšinou uprednostňuje nezáväzné, priateľské vzťahy pred príliš tesnými spojeniami. Za každú cenu sa chce odlišovať od svojho okolia. Niekedy slabé JA a nezvládnuté pocity menejcennosti môžu viesť k nebezpečnému podceňovaniu seba samého a k depresiám.

Vzhľad - ustupujúce čelo, stredná postava,, svieža bledá pleť, nižšie vyžarovanie

Dispozície k chorobám - vredy, zlomeniny, krvný obeh

Dispozície k povolaniu - Všetky povolania so vzťahom k pokroku, predpovedaniu, komunikácia, filmársky priemysel


Vzťahy medzi znameniami


VODNÁR v spojení


s Baranom - Môžu nájsť hlboké porozumenie za predpokladu, že bude Baran taktne pristupovať k citlivému a zasnenému Vodnárovi. Ich vzťah môže oboch obohacovať a môže byť trvalý, plný dobrodružstiev, neobyčajný a obojstranne posilňujúci.
s Býkom: Býk je založený materiálne, Vodnár duchovne. Sú úplne odlišní v názoroch, plánoch i túžbach. Býk túži po telesnej súhre, Vodnár po duševnej. Pre trvalý vzťah je táto kombinácia absolútne nevhodná.


s Blížencami - Vodnár má veľkú fantáziu, čo je pre Blížencov veľmi príťažlivé. Obaja majú radi zmenu, cestovanie, dobrodružstvo a neobyčajné veci. Najviac nekonvenčný a nezávislý Vodnár Blížencov neobmedzuje, pretože to sám neznáša. Môžu vytvoriť ideálny pár.
s Rakom: Spojenie Raka s nezávislým Vodnárom nie je nikdy dlhodobé, pretože Vodnár sa snaží vyhnúť všetkým záväzkom, zatiaľ čo Rak potrebuje zázemie a túži po rodine. Najviac Vodnár je absolútne nekonvenčný a Rak má naopak vzťah k tradíciám.
s Levom: Leva inšpiruje a fascinuje Vodnárova fantázia, zatiaľ čo Vodnár oceňuje veľkodušnosť Leva. Na druhej strane však Leva znervózňuje Vodnárova nezávislosť a Vodnára zase Levova túžba ovládať ho. Trvalejší vzťah potrebuje množstvo tolerancie.


s Pannou - Obaja pokladajú lásku skôr za duševný vzťah, než za fyzické spojenie, preto si v tejto oblasti rozumejú. V iných oblastiach sú však úplne odlišní, takže je to spojenie vhodné pre priateľstvo alebo krátkodobý vzťah. Trvalý vzťah by bol veľmi ťažký.


s Váhami -  Obaja obľubujú spoločenský život a majú veľa priateľov. Aj v sexuálnej oblasti si rozumejú výborne. Váhy sa nesnažia spútať nezávislého Vodnára a Vodnár naopak toleruje ich drobné flirty. Ideálny pár, úspešný trvalý vzťah.


so Škorpiónom - Vodnár je pre Škorpióna príliš nezávislý a Škorpión zase pre Vodnára príliš vlastnícky. Môžu spolu zažívať silné vzrušenie a vášeň, ale ich rozdielne povahy a odlišné predstavy lásky nie sú vhodné pre trvalý vzťah.


so Strelcom -  Vodnár netúži po pevnom zväzku a Strelec taktiež potrebuje slobodu. Ani jeden z nich nie je žiarlivý a nesnaží sa toho druhého ovládať. Majú radi dobrodružstvo a veľkú fantáziu a sú voči sebe tolerantní, takže môžu vytvoriť príjemný nekonvenčný vzťah.


s Kozorožcom - Láska a milostné vzplanutie môže obom dodať nový elán a vzrušenie, ale pravdepodobne sa čoskoro zmení na priateľstvo, pretože výstredný Vodnár je pre konzervatívneho Kozorožca príliš neviazaný. Vodnár zase nemôže pochopiť zdržanlivosť Kozorožca. Pre trvalý vzťah sa nehodia.


s Vodnárom - Obaja majú veľkú fantáziu, sú nezávislí, priťahujú sa fyzicky i duševne a navzájom sa inšpirujú. Majú rovnaké ciele a túžby a obaja sú rovnako citliví. Najviac majú spoločné záujmy, takže môžu vytvoriť obojstranne obohacujúci vzťah.
s Rybami: Na začiatku môže byť pocit, že našli spriaznenú dušu. Citlivé Ryby sa však neustále dožadujú dôkazov lásky, zatiaľ čo nezávislý Vodnár sa v tomto vzťahu cíti ako otrok. Láska môže byť vzrušujúca, ale trvalý vzťah býva problematický